#4 Jak zarobić 100zł polecając produkty Oriflame - Zarabianie w Oriflame - Karolina Kozielska Menu

#4 Jak zarobić 100zł polecając produkty Oriflame

Jesteś zadowoloną konsultantką, może odwiedziłaś już przyjaciół i znajomych, polecając swoją osobistą drogerię – katalog Oriflame. Być może masz już za sobą pierwsze zakupy. Czas zająć się zwiększeniem efektywności.

Czy chcesz bez większego wysiłku zarabiać dodatkowe pieniądze?
Czy chcesz, aby ludzie chętniej kupowali od Ciebie z katalogu Oriflame?

Zacznij od – większej liczby katalogów.

Mam taką zasadę: „1 katalog: 1 osoba: 1 dzień”

Ten kto dostaje ode mnie katalog ma go dla siebie, aby spokojnie powąchać pachnące strony, wybrać coś. Ma czas, by obejrzeć katalog kilka razy od tyłu lub od przodu, jak tylko mu się podoba. Katalog zostawiam zawsze na dzień, no może czasami na dwa dni, ponieważ ograniczenie czasowe mobilizuje do wykonania pewnej czynności – obejrzenia katalogu i wybrania produktów dla siebie i rodziny (przypomnij sobie, kiedy uczyłaś się do sprawdzianów w szkole). Metoda sprawdza się u mnie doskonale, przekonaj się sama jak zadziała u Ciebie.

Większą ilość katalogów, możesz dołączyć do swojego zamówienia, a szczegóły znajdziesz w cenniku lub na stronie www.oriflame.pl.

A co jeżeli rozdasz nawet 20 katalogów Oriflame i nic?
Może tak się zdarzyć. Choć jest mało prawdopodobne, aby Twoi wszyscy znajomi nic nie potrzebowali z kosmetyków. Oznacza to, że zrobili zakupy gdzie indziej.

Więc co zrobić, aby ludzie kupowali właśnie w Twojej drogerii?
Bądź konkurencyjny! Bądź konsultantem jakiego Ty chciałabyś mieć! Przyciągnij klientów do siebie czymś extra!

Podzielę się kilkoma metodami, które naprawdę działają:

  1. Przygotuj katalog.

Wybierz z danego katalogu Twoje ulubione lub godne polecenia produkty (od 7 do 9) i zaznacz tę stronę karteczką, a sam produkt opisz. Napisz co dobrego o nim sądzisz, pamiętaj o zapachu, konsystencji, efektach działania. Jeżeli nie wiesz co napisać zajrzyj do filmu, w którym testuje nowości i hity aktualnego katalogu.

Przygotowanie w ten sposób katalogu, a tym bardziej min 10 sztuk jest czasochłonne, ale zaufaj mi sposób ten jest bardzo skuteczny.

Pomyśl teraz jakbyś się czuła, gdybym przyszła do Ciebie z tak „specjalnie dla Ciebie przygotowanym katalogiem”? W moim przypadku ta prosta metoda zwiększyła sprzedaż o 100%, a co za tym idzie podwoiły się moje zarobki.

  1. Wręcz przygotowany katalog (najlepiej osobiście).

Wręczając katalog możesz powiedzieć: „proszę to dla Ciebie katalog, który specjalnie opisałam i przygotowałam. Wpadnę po niego jutro (lub za dwa dni) i powiesz co Ci się najbardziej spodobało (lub co chcesz zamówić)”.

Otrzymując katalog w ten sposób wiedziałabym: do kiedy mam go zobaczyć oraz, że mam zapamiętać co mi się podoba, a najlepiej zapamiętać co chcę zamówić.

Fantastycznym pomysłem jest wręczanie katalogów koleżankom/kolegom w pracy, w szkole itd. jednak trzymaj się zasady 1:1:1. Pilnuj, aby każda z Twoich koleżanek otrzymała jeden przygotowany katalog do siebie do domu!

  1. Zawsze zapytaj o zamówienie.

Najważniejszy, a tak często pomijany wśród konsultantów Oriflame moment zbierania zamówień czyli tzw. „zamknięcie sprzedaży”. Bez tego kroku cały Twój dotychczasowy wysiłek wyrzucasz w błoto.

Zadzwoń, napisz, odwiedź osoby którym wręczyłeś katalog i zapytaj:

„Co najbardziej spodobało Ci się katalogu
„Co potrzebujesz z tego katalogu?”
„Co mogę dla Ciebie zamówić?”

Pytania te otworzą Twojego rozmówce i sprawią, że Twój klient zamówi potrzebne produkty właśnie od Ciebie.

Pewnie myślisz sobie: „przecież sam zadzwoni i powie czego chce, po co się narzucać.”
Otóż nie, nie zrobi tego bo może zapomnieć, nie mieć czasu. mieć inne ważniejsze sprawy. Tak, wiem – czasami zdarza się, że ktoś sam do Ciebie napisze, ale czy chcesz ryzykować brak zamówień aby się o tym przekonać?

Zbierz zamówienie, zapisz je i zrealizuj w terminie.

Zapakuj zamówione produkty w reklamówkę i dołącz mały prezent, a wtedy będziesz konsultantem takim, którego Ty pewnie chciałabyś mieć.

A jeśli zastanawiasz się co jeszcze zrobić, aby klienci zawsze u Ciebie kupowali, zwiększać swoje zarobki i jak mieć jeszcze więcej klientów – skorzystaj z bezpłatnych szkoleń biznesowych lub zobacz film: „Jak zebrać jeszcze większe zamówienie w Oriflame”.