#5 Jak zebrać jeszcze większe zamówienie w Oriflame - Zarabianie w Oriflame - Karolina Kozielska Menu

#5 Jak zebrać jeszcze większe zamówienie w Oriflame

Przygotowujesz min 10 katalogów, wręczasz osobiście pamiętając o zasadzie 1:1:1 i zbierasz zamówienia od swoich klientów, znajomych, przyjaciół i rodziny.

Chcesz więcej zarabiać na polecaniu produktów w Oriflame?

Oto kilka sprawdzonych sposobów na zwiększenie zamówienia:

  1. Dotrzymuj terminów i do zamówień dołącz prezent. Może to być próbka, bezpłatny masaż dłoni, lub zaproszenie na szkolenie kosmetyczne, a do większych zamówień np. powyżej 100zł dorzucić drobny kosmetyk gratis.
  1. Wręcz kolejny katalog za kilka dni. Gdy dostarczałam zamówione kosmetyki moim klientom, zawsze wrzucałam do pięknej zielonej profesjonalnej reklamówki Oriflame: prezent oraz kolejny katalog. Pomimo tak dobrej obsługi – nie zbierałam większych zamówień. Zrobiłam więc doświadczenie: nie wrzuciłam katalogu do zamówienia, a wręczyłam przygotowany katalog kilka dni później. Efekt mnie zaskoczył! Moja klientka zrobiła zamówienie z kolejnego katalogu, pomimo tego że wcześniej zamawiała co drugi katalog. To działa, pozwól swoim klientom zatęsknić i zapragnąć Twojego katalogu, daj im poczekać… to jak z randkami 😉
  1. Zostań doradcą: polecaj najlepsze produkty dla klientów, informuj o promocjach, zadzwoń po dostarczeniu zamówienia .

Nie wciskaj – doradzaj!

Zapytaj i poznaj potrzeby, wysłuchaj, dopasuj i zaproponuj rozwiązanie. Najlepiej gdy możesz porozmawiać dłużej ze swoją klientką w miłym dla niej miejscu. Traktuj swojego klienta poważnie, tak aby czuł się ważny i wyjątkowy.

  1. Gdy są braki na magazynie: zadzwoń, przeproś i najlepiej zaproponuj zamiennik.

Możesz ten zamiennik polecić w niższej cenie, a jeżeli nie wiesz co zaoferować w zamian- zaproponuj aby klientka wybrała cokolwiek z katalogu, oczywiście w niższej cenie.

  1. Kiedy klientka zdecyduje się na zakupy zawsze zapytaj: „ Co jeszcze jest Pani potrzebne?”.

Możesz również iść dalej za konkretną potrzebą.

Przykład: kupujesz u mnie tusz do rzęs  więc ja zapytam się czy potrzebujesz jeszcze dobrego płynu do demakijażu, aby Twoje rzęsy były nadal zdrowe, a okolice oka napięte i bez zmarszczek.

Gdy kupisz płyn do demakijażu to, aby w pełni oczyścić Twoją skórę zaproponuję mleczko lub żel do mycia twarzy.

Oczywiście możesz odmówić kolejnych zakupów, ale jak nie zapytam, a Ty byś potrzebowała… to pewnie pójdziesz do sklepu i tam kupisz kolejne kosmetyki. Prawda?

  1. Polecaj wellness by oriflame, gdy tylko usłyszysz: czy jest cos na połamane paznokcie, albo czy jest coś na popękane naczynie, albo czy jest jakiś skuteczny pomysł na nawilżenie skóry.

„W pierwszej kolejności należy zdobyć klienta, w drugiej dopiero zamówienie.” – Heinz M. Goldman

Jeżeli chodzi o polecanie produktów i realizowanie się jako sprzedawca, to ode mnie więcej się nie dowiesz! Koniec, kropka, basta, finito… mogę tylko nauczyć Cię jak zbudować prężnie działający biznes, dzięki któremu zaczniesz zarabiać od 1000zł pracując 2h dziennie.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o sprzedaży: czytaj, idź na szkolenia i rozwijaj się